17.06.2013 Radijska oddaja Avtor: robin

V radijski oddaji "Gradimo odprto družbo" na Radio Ognjišče (sobota, 15. 06. 2013 ob 18.30) ste lahko poslušali aktualen komentar ob bližnjem svetovnem dnevu begunca, ki ga je napisal direktor Jezuitskega združenja za begunce Slovenije p. Robinom Schweiger.

Tokratno radijsko oddajo lahko poslušate tukaj na spletni strani Radia Ognjišče.

Kdor bi rad še enkrat slišal oddajo ali jo slišal prvič, lahko tudi klikne na "zadnja radijska oddaja", ki se nahaja na levi strani naše spletne strani.

14.06.2013 Komentar tedna na Radiu Ognjišče Avtor: robin
V petek, 14. junija, je dr. Robin Schweiger, direktor Jezuitskega združenja za begunce Slovenije, pripravil aktualen tedenski komentar za Radio Ognjišče z naslovom:

Cel(otn)a resnica o gradu Bogenšperk

Komentar si ga lahko preberete ali poslušate na spletni strani Radia Ognjišče.

20.05.2013 Radijska oddaja Avtor: robin

V radijski oddaji "Gradimo odprto družbo" na Radio Ognjišče (sobota, 18. 05. 2013 ob 18.30) ste lahko poslušali pogovor z direktorejm Jezuitskega združenja za begunce Slovenije p. Robinom Schweiger-jem.

Tema pogovora je bila trgovina z ljudjmi.

09.05.2013 Članek za HEADLINES Avtor: robin

Za spletne novice Headlines (april 2013) Tajništva za socialno pravičnost in ekologijo pri Generalni kuriji Družbe Jezusove v Rimu sem bil naprošen, da predstavim svoje delo pri Jezuitskem združenju za begunce Slovenije.

Tako je nastal zapis z imenom »Miracles do happen« (Čudeži se dogajajo), ki si ga lahko preberete tukaj v različnih jezikih. Članek je bil napisan v angleškem jeziku in sicer za mesec april.

26.04.2013 Srečanje z ECRI delegacijo Avtor: robin

V ponedeljek, 22. aprila, se je dr. Robin Schweiger, direktor Jezuitskega združenja za begunce Slovenije, udeležil srečanja nevladnih organizacij z delegacijo ECRI, ki je bila na obisku v Sloveniji v okviru četrtega periodičnega nadzora RS.

ECRI je organ Sveta Evrope, katerega mandat obsega boj proti rasizmu, rasni diskriminaciji, ksenofobiji, antisemitizmu in nestrpnosti. V okviru svoje nadzorne funkcije ECRI proučuje stanje glede pojavov rasizma in nestrpnosti v vsaki od držav članic Sveta Evrope.

Srečanje je bila dobra priložnost za izmenjavo mnenj in informacij glede boja proti rasizmu in diskriminaciji v RS. Gostje so se še posebej zanimali glede pojavov nestrpnosti in diskriminacije v odnosu do prosilcev za mednarodno zaščito, kakor tudi ostalih tujcev v RS. Ustavili smo se tudi ob primerih sovražnega govora v preteklem letu, kakor tudi o pojavu povečanega števila prijav sovražnega govora na spletu.

24.04.2013 Obisk botaničnega vrta Avtor: maja

Ob svetovnem dnevu Zemlje je strokovna sodelavka Maja Bračika Piščanc skupaj s prostovoljci otroke z mestnim avtobusom odpeljala v botanični vrt. Tam jih je pričakala prostovoljka Brina, ki je otroke strokovno popeljala po vrtu in jim razkazala najbolj zanimive točke vrta. Z velikim naborom didaktičnih pripomočkov je otrokom res na zanimiv način predstavila zanimivosti vrta in tako popestrila predavanje. Vzeli so si čas tudi za majhen prigrizek, otroci so bili razigrani in ambient je bil za to še kako primeren.

Otroci so se na obisk botaničnega vrta pripravljali že nekaj dni, saj so v Azilnem domu skupaj z izvajalko projekta Majo Bračika Piščanc imeli različne ustvarjalne delavnice, na katerih se je otroke osveščalo o tem, kako lahko bolje poskrbimo za naš planet.

23.04.2013 Radijska oddaja Avtor: robin

V radijski oddaji "Gradimo odprto družbo" na Radio Ognjišče (sobota, 20. 04. 2013 ob 18.30) ste lahko poslušali pogovor z direktorejm Jezuitskega združenja za begunce Slovenije p. Robinom Schweiger-jem.

08.04.2013 Komentar tedna na Radiu Ognjišče Avtor: robin

V petek, 5. aprila, je dr. Robin Schweiger, direktor Jezuitskega združenja za begunce Slovenije, pripravil aktualen tedenski komentar za Radio Ognjišče z naslovom:

Beli veter (r)evolucije iz(pod) Andov

Komentar si ga lahko preberete ali poslušate na spletni strani Radia Ognjišče.

04.04.2013 Vseslovenska akcija: Dan za spremembe Avtor: robin

Jezuitsko združenje za begunce Slovenije se bo pridružilo vseslovenski akciji: Dan za spremembe.

V mesecu aprilu bodo prostovoljci pri Jezuitskem združenju za begunce Slovenije skupaj s prostovoljci v okviru programa Človek za druge uredili vrt pri Bredi, ki je na invalidskem vozičku in stanuje v Celovških dvorih (Ljubljana). Akcijo ureditve vrta bodo izvedli v dveh sobotah.

Upam, da jim bo tudi vreme naklonjeno, da bodo lahko uspešno uredili vrt za Bredo v mesecu aprilu.

03.04.2013 Zahvala župniji sv. Vida Avtor: robin

Jezuitsko združenje za begunce Slovenije se zahvaljuje vsem veroučencem in veroučenkam župnije sv. Vida, ki so se v letošnji postni akciji odpovedali sladkarijam. Namenili so jih Jezuitskemu združenju za begunce Slovenije, da razveselijo otroke in ostale, ki so nastanjeni v Azilnem domu ter Centru za tujce.

Zahvali se pridružujejo tudi vsi, ki so bili in bodo deležni sladkih dobrot.

prejšnja  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  naslednja
Ali podpiraš marakeško deklaracijo o migracijah?
da
ne