21.09.2015 Radijska oddaja Avtor: robin

V radijski oddaji "Gradimo odprto družbo" na Radio Ognjišče (nedelja, 20.09 2015 ob 18.30), ste lahko poslušali izjavo za javnost ob begunski problematiki, ki smo jo naslovili predsednika vlade dr. Miro Cerarju.

Tokratno radijsko oddajo lahko poslušate na spletni strani Radia Ognjišče in sicer na spodnji povezavi.

Prijetno poslušanje / branje!

18.09.2015 Izjava JRS Europe o begunski situaciji v Evropi Avtor: robin
Na spodnji povezavi lahko preberete izjavo za javnost Evropskega Jezuitskega združenja za begunce o trenutni situaciji beguncev v Evropi.

11.09.2015 Sodelovanje na okrogli mizi Avtor: robin

V ponedeljek 7. septembra 2015, je p. Robin Schwieger sodeloval na okrogli mizi v hotelu Celica, ki ga je organiziral Bivak- popotniško novinarstvo. Pri svojem nastopu je predstavil delo nevladne organizacije in govoril o trenutni begunski situaciji v Sloveniji.

Več o Bivaku na spodnji spletni strani:

08.09.2015 Intervju za program ARS Avtor: robin

Direktor Jezuitskega združenja za begunce p. Robin Schweiger je dal intervju za program ARS (6. september ob 18.40) v katerem je predstavil nevladno organizacijo in trenutno begunsko situacijo v Sloveniji in v Evropi.

Pogovor lahko poslušate na spodnji povezavi.

04.09.2015 Intervju za tednk Družino Avtor: robin

Direktor Jezuitskega združenja za begunce Slvovnije p. Robin Schweiger je dal intervju za tednik Družina (št. 36, 6.septembra str.9) z naslovom "Tujec sem bil in ste me sprejeli".

Intrevju si lahko preberete na speltni stran Družine in sicer na spodnji povezavi.

01.09.2015 Pogreb p. Marijana Šefa Avtor: robin

V 82. letu starosti je v Gospodu zaspal p. Marijan Jožef Šef, član Družbe Jezusove - jezuitov.

Pogreb bo v sredo, 2. septembra na Plečnikovih Žalah v Ljubljani in se bo začel s sveto mašo, ki jo bo ob 16h vodil gospod mariborski nadškof Alojzij Cvikl. Od desetih dopoldne bo p. Marijan Šef ležal v cerkvi vseh svetih na Žalah.

Cvetje, sveče in vence hvaležno odklanjamo in vas pozivamo, da namenite darove v korist in pomoč beguncem.

01.09.2015 Umrl je p. Marijan Šef - Prvi direktor Jezuitskega združenja za begunce Avtor: robin

Bog je poklical k sebi jezuita p. Marijana Šefa

p. dr. marijan Šef

K Bogu je odšel v petek, 28. avgusta 2015 pater doktor jezuit Marijan Šef, v 83 letu starosti in 57 letu Družbe Jezusove.  Pogreb bo na Plečnikovih Žalah in se bo začel s sveto mašo, ki jo bo ob 16h vodil gospod mariborski nadškof Alojzij Cvikl.  Od desetih dopoldne bo p. Marijan Šef ležal v cerkvi vseh svetih na Žalah.

Rojen je bil leta 1932 v Brežicah. Od petega leta je živel v Ljubljani. Po končani srednji šoli je študiral na medicinski fakulteti v Ljubljani. 28. maja 1957  je diplomiral kot zdravnik pripravnik in začel služenje vojaškega roka v tedanji državi. V Družbo Jezusovo je vstopil 11. septembra 1958 v Zagrebu, kjer je tudi študiral na Visoko filozofsko-teološki šoli. V duhovnika je bil posvečen 29. junija 1966. Jeseni 1968 je začel poučevati medicinsko antropologijo in pastoralno medicino na Teološki fakulteti v Ljubljani in Mariboru. Napisal je več povzetkov knjig o medicinski etiki.

Leta 1994 je na željo patra generala Kolvenbacha odšel v Sarajevo pomagat sobratu Tomislavu Slokarju. Pet let je vodil Jezuitsko službo za begunce (JRS). Delo jezuitov v od vojne prizadetemu mestu je bilo zaznamovano z obnavljanjem okrog 2000 stanovanj in hiš. Odprli so kuhinjo s toplimi obroki za ubožnejše ter jim pomagali pri ogrevanju, obleki, zdravilih in drugih potrebnih rečeh. Poleg tega je predaval na škofijski srednji šoli za medicinske sestre in vodil duhovne vaje za redovnice, bogoslovce in duhovnike. Ko se je vrnil iz Sarajeva, je postal prvi direktor Jezuitskega združenja za begunce Slovenije. Leta 2001 je začel spremljati udeležence duhovnih vaj v vsakdanjem življenju, ki trajajo 30 tednov. Od leta 2003 leta enkrat mesečno vodil sveto mašo z molitvami za ozdravljenje notranjih ran. Zadnja leta je preživel v domu sester Usmiljenk v Mengšu.

Pokojnega patra priporočamo v molitev.

Gospod, daj rajnemu večni pokoj in večna luč naj mu sveti!

Naj počiva v miru!

Amen

p. Ivan Bresciani, provincial

31.08.2015 Srečanje s predsednikom vlade Avtor: robin

Predsednik Vlade Republike Slovenije dr. Miro Cerar se je v petek, 28. avgusta 2015, ob 14.30. uri, srečal s predstavniki nevladnih organizacij v zvezi z begunsko krizo. Srečanja se je udeležil tudi dr. Robin Schweiger, direktor Jezuitskega združenja za begunce Slovenije.

Na srečanju, ki so mu prisostvovale tudi ministrice za notranje zadeve, za obrambo, in za delo in zunanji minister, je predsednik vlade predstavnikom organizacij predstavil poročilo o pripravljenosti Slovenije na trenutne ocene povečanih begunskih tokov ter prisluhnil predlogom organizacij glede odziva na begunsko krizo.

25.08.2015 Komentar tedna na Radiu Ognjišče Avtor: robin
V petek, 22. avgusta 2015, je dr. Robin Schweiger, direktor Jezuitskega združenja za begunce Slovenije, pripravil aktualen tedenski komentar za Radio Ognjišče z naslovom:

Tišina

Komentar si lahko preberete ali poslušate na spletni strani Radia Ognjišče in sicer na povezavi

Prijetno branje in poslušanje.

17.08.2015 Zadnja radijska oddaja Avtor: robin

V radijski oddaji "Gradimo odprto družbo" na Radio Ognjišče (nedelja, 16.08 2015 ob 18.30), ste lahko poslušali pogovor z Jankom Korošcem, ki nam je spregovoril o sedmem socialnem tednu.

Prijetno poslušanje / branje!

prejšnja  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  naslednja